Особливості монтажу кованих виробів

Ковані вироби мають цілий ряд особливостей з точки зору монтажу. Як правило, їх вага є великим, і тому важливо забезпечити максимальну надійність при установці. Крім того, художня ковка нерідко передбачає створення виробів складної конструкції. Відповідно, монтаж повинен проводитися так, щоб зберегти правильну геометрію вироби, оптимально розмістити його на підставі.
У Львівській ковальні роботи по монтажу кованих воріт і сходів, встановлення кованих огорож можуть бути включені в їх ціну. Також ви можете купити ковані вироби без замовлення їх монтажу. Порядок проведення робіт по установці, а також деякі їх особливості залежать від того, яким саме є виріб, де воно монтується (в приміщенні або на відкритому повітрі), яким є підстава. Нижче наведено порядок монтажу для основних типів кованих виробів.

ковані ворота

Ковані воротас. Сокільники
Деякі нюанси монтажу залежать від того, чи є ворота орними або відкотами. В цілому процес установки виконується в кілька наступних етапів:
  • установка опорних стовпів. Точки для них розмічаються заздалегідь, стовпи обов’язково бетонуються. Так як маса кованих стулок є великий, важливо надійно зафіксувати стовпи, щоб вони не відхилялися ні по вертикалі, ні по горизонталі. Найчастіше використовуються металеві або цегляні опорні стовпи;
  • на опорні стовпи монтуються елементи кріплення стулок. На металеві опори їх кріплять зварюванням. При використанні цегельних стовпів кріплення закладаються заздалегідь;
  • навішування стулки. Кожна стулка фіксується на кріпленнях. Для з’єднання найчастіше використовується зварювання. Її виконують так, щоб шов був якомога більш непомітним. Після готовий шов зачищається, якщо є така необхідність.
  • При монтажі кованих воріт дуже важливо правильно розташувати стулки, уникнути появи перекосів, провисання. Всі місця з’єднань обов’язково проходять антикорозійну обробку. Якщо стулки є масивними, можна використовувати додаткове посилення прольоту (поперечні балки і т.п.).

ковані забори

P806002711
Установка кованих парканів здійснюється так само, як і стулки – вони кріпляться до опорних стовпів так, як це описано вище. Кріплення виконується з обох сторін (мінімум в двох точках з кожної сторони). З досвіду фахівців “Львівської ковальні”, якщо прольоти огорожі є масивними, мають велику вагу, для них додатково облаштовується бетонну або цегляну підставу. З внутрішньої сторони паркану прольоти можуть бути закриті полікарбонатом або іншим напівпрозорим або непрозорим матеріалом. В цьому випадку територія не буде проглядатися з боку дороги або з сусідніх ділянок.

ковані сходи

82FEFBE4DF31-9В цілому порядок монтажу кованих сходів є однаковим як для вуличних, так і для встановлюваних в будівлі сходів. На першому етапі проводяться ретельні вимірювання, за місцем визначається розташування несучих конструкцій. Їх монтаж проводиться так, щоб забезпечити максимальну стійкість, надійність всіх з’єднань. Як правило, кріплення передбачає висвердлювання отворів під дюбелі великого розміру. За допомогою цих дюбелів кріпиться підстава, несуча конструкція сходів. Кріплення здійснюється як до підлоги, так і стін. Якщо сходи встановлюється на вулиці, для неї попередньо готується бетонну основу.
На другому етапі, якщо це необхідно, монтуються ступені. Далі проводиться установка перил. Отвори під перила практично завжди висвердлюють на місці. Це дозволяє коригувати їх розташування, забезпечуючи геометричну правильність всієї конструкції. Перила закріплюються металевими кріпленнями. Додатково вони можуть зварюватись між собою і з основою. В обов’язковому порядку при установці перил передбачається їх фіксація на підставі і, якщо є можливість, на стінах. Всі місця з’єднань після складання кованої сходи захищаються від корозії спеціальними складами або фарбами.

ковані огорожі

5A6B10629AEE-1
Монтаж огорож передбачає кріплення кованої конструкції до основи і стін (якщо є така можливість). Ця вимога поширюється на огорожі будь-яких типів: балконні, сходові, розташовані на ганку і ін.
Точний порядок установки залежить від конструкції огорожі. Так, якщо передбачається використання несучих стовпів, то спочатку встановлюються вони. Точки монтажу попередньо розмічаються. Стовпи можуть встановлюватися з попередніми бетонуванням або висвердлюванням отворів під дюбелі в підставі. Опори повинні розташовуватися строго вертикально, не мати відхилень. Після монтажу кованих огорож на них навішуються прольоти огорожі. Як правило, опори і прольоти мають поєднувані кріплення так, що всю конструкцію досить зафіксувати зварюванням або цвяхами.
Якщо огорожу є невеликим і монтується без опорних стовпів, його кріплять до стін або до підлоги (горизонтальному підставі). Для кріплення в заздалегідь вибраних точках перфоратором висвердлите.