Художня ковка – це найпоширеніший спосіб художньої обробки металу. Тисячі років людина робить і користується кованими виробами. Навіть у 21 столітті високих технологій важко придумати що-небудь більш красиве і надійне, ніж ковані решітки, огорожі, сходи і т.д. Саме це поєднання естетики і міцності “металевого мережива” дозволило стародавньому ремеслу не просто пережити століття, а й повернути собі заслужену популярність.

Термін художнє кування дуже часто пов’язаний з ковальським справою, тобто обробкою заліза. Тому що залізо менше за інших металів піддається обробці і для отримання потрібної форми залізо необхідно розігрівати до температури близько 1000 ° С.

Ще за часів Київської Русі ковалі майстерно кували із заліза та сталі предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, інструменти, зброя, обладунки, кінську збрую. Всі ці вироби призначалися для практичного використання, а тому вони робилися добротно, добре відповідали своїм функціям. На повну силу художні можливості заліза розкрилися пізніше, XVII-XVIII столітті.

Віконні отвори закривалися ажурними кованими решітками, парки і сади оформлялися майстерно зробленими кованими огорожами, кованими воротами.
Багато оформлені залізні двері з елементами художньої ковки прикрашали храми, палаци, в будівництві яких брали участь майстри всіх видів ремесла.
У 17 столітті художнє кування часто використовується для виконання огорож садиб, садів, особняків, церковних дворів. У Петербурзі з нею змагається техніка чавунного литва, витісняючи художню ковку як дорогу і трудомістку роботу. Але своєрідність художніх рішень, що досягається ковкою, зберігає інтерес до неї і в XIX столітті.

Якщо для лиття малюнок і розробку всієї декорації робив архітектор, то кування завжди розраховувалася на творче варіювання і доопрацювання деталей ковалем.
Працьовитість, фантазія, майстерність і винахідливість, відмінне володіння технологією кування, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні ковані твори мистецтва, безмежно великого і прекрасного світу кованого металу.

У XX столітті на зміну художньої куванні прийшли зварні конструкції, що пов’язане з розвитком прокатного і штампувального виробництв, кування ставала простіше.

Однак, відродження художньої ковки для сучасного мистецтва має величезне значення.

У цей час популярність кованих виробів зростає. Прикраса будинку, саду, квартири, офісу куванням стало дуже популярним в заможних людей. Ніщо не може так перетворити, підкреслити індивідуальність квартири, будинку, саду, як по-справжньому гарна і стильна кування. Саме художнє кування є одним з останніх збережених “живих” ремесел в наше століття стандартних виробів, що виробляються масовим тиражем.